Fotografia


FOTOGRAFIA
Tadeusz Brodziński


Atykuły
... jego zajęcia przywracają na chwilę ducha miejscom...
autorstwa prometej
Opublikowano:
Drukuj    Wyślij   Można go spotkać z aparatem na bocznych drogach i nieuczęszczanych szlakach, jego zajęcia przywracają na chwilę ducha miejscom. Jego widzenie miejsc odstawianych na bocznicę jest bliskie ludziom, którzy w nich żyją i je kochają, o czym świadczą wystawy w Gorlicach i Zyndranowej, poświęcone Beskidowi Niskiem, jego unikalnej kulturze i pejzażom.

    Tym razem kolega Jarek wybrał się na Podlasie. Posłuchać podlaski gwar i muzykę, a przede wszystkim żeby w zdjęciach oddać to, co sprawia, że tego miejsca nie da się porównać z żadnym innym punktem na mapie Polski.

    arek w rozmowie, mówi: "czasem trzeba wyjechać gdzieś, gdzie czas płynie inaczej. Meandruje, tworzy starorzecza i rozlewiska, zupełnie jak rzeki Bug i Narew na Podlasiu. Zapraszam na wspólną podróż tam, gdzie prawosławne krzyże można spotkać obok muzułmańskiego półksiężyca, cmentarze są niebieskie jak odbite w Narwi niebo, a cerkwie rzeźbione misternie w drewnie jak okiennice podlaskich domów".

   Koledze Jarkowi Mazurowi życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów w artystycznym fotografowaniu, ukazujące piękno naszych wsi i miast oraz piękno krajobrazów ziemi Polskiej!
Mieczysław K O W A LKomentarze (0)
Foto
fot. Grażyna Niezgoda