Fotografia


FOTOGRAFIA
Tadeusz Brodziński


Atykuły
Pamięć o Koledze...
autorstwa prometej
Opublikowano:
Drukuj    Wyślij   Był członkiem wielu stowarzyszeń regionalnych, m.in. z ZLP (Związek Literatów Polskich) Oddział Rzeszów; zasiadał również w Zarządzie Głównym PZF.
   Jego twórczość mogliśmy podziwiać m.in. w Echu Rzeszowa, Naszym Domu Rzeszów, portalach www.pogranicze.eu i www.prometej.pl. Gościł także w programie Dzień Dobry TVN.
  
Szczególną pasją Józefa Gajdy była fotografia społeczno-kulturalna. Był osobą wielkiego serca, która zauważała ważne momenty w życiu reporterskim i potrafiła je doskonale przedstawić. Mimo niemłodego już wieku, na swych fotografiach chciał ukazać obraz współczesnej kultury, sportu, ekonomii i gospodarki następnym pokoleniom.
   W tym krótkim czasie, który już minął od jego odejścia, bliscy i przyjaciele nieustannie czują brak tego wspaniałego człowieka. Został po nim aparat i telefon głuchy. Słowa księdza Twardowskiego: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” mają dla nas teraz szczególny wydźwięk.
   Dziękujemy Ci, Panie Józefie, za wszystko czym nas obdarowywałeś. Wraz ze swą fotografią, pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze.

Redakcja
Bohdan Zhukiewicz
Andrzej Sondej
Dziadziana CiapalaKomentarze (0)
Foto
fot. Grażyna Niezgoda